Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 


Ve vztahu delším tří měsíců dochází postupem času ke změnám způsobeným chemickými procesy v těle. Partneři o sobě vědí většinu informací, sexuální život je na vzestupu. Vztah však mohou čekat značné komplikace. První velkou změnou ve vztahu je období pátého měsíce. Chemické látky neutropthiny, které zatím po celou dobu vztahu mozek vylučoval, se pomalu ale jistě ztrácejí. Přestává ono období „okouzlení" a nastává období hledání smyslu vztahu. Většinou se přechod mezi pátým a šestým měsícem neobejde bez hádek. Spousta vztahů zde ztroskotá. Ty, které přežijí při vzájemné spokojenosti, mají naději na několikaleté pokračování. Pokud si nejste jisti, zda má cenu pokračovat, položte si tyto otázky:

- Věříte svému partnerovi (partnerce)?
- Lhal vám někdy?
- Dokážete si s ním představit společnou domácnost? (nemusí to být nyní, ale „někdy")
- Je na něj (ni) spolehnutí?
- Vyrovnali jste se navzájem se svými chybami?
- Dokáže odpouštět?
- Poskytuje vám oporu v těžkých životních situacích?
- Je to nejenom váš sexuální partner, ale zároveň i váš kamarád?
- Přitahuje vás?
- Je nějaká vlastnost, která vám na něm vadí a on ji vědomě nechce změnit?

Obodujte si vypsané otázky podle vašeho žebříčku důležitosti tak, že první bude pro vás nejdůležitější a desátá nejméně důležitá. Každá vaše odpověď by měla být něčím odůvodněná. Pokud jednal špatně, ale měl pro to dobrý důvod, tak je jen na vás, jak jeho počínání ohodnotíte. Abych uvedl přiklad, tak pro mě osobně je nejdůležitější partnerce věřit. To musí splňovat bez kompromisu. Oproti tomu otázka: „Lhal vám někdy?," je v mém žebříčku na čtvrtém místě. Bohužel musím odpovědět, že ano. Šlo však o lež v prvních dnech vztahu, kdy opatrnost převládala nad důvěrou. Navíc se to týkalo pouze maličkosti a vše se velmi rychle vyjasnilo. Proto tuto otázku označím jako „splněno s kompromisem."

V prvních dvou otázkách (tedy těch nejdůležitějších) by ke kompromisu docházet nemělo. U ostatních je hodnocení zcela na vás. Osobně povoluji 3 a žádná otázka nesmí být zodpovězena špatně. Jenom tak má u mě vztah naději na budoucnost (zatím tímto testem prošla pouze má nynější partnerka, u ostatních to byla nepřekonatelná překážka). Pokud tímto testem váš vztah projde, jste v suchu. Nehrozí vám rozchod ze dne na den, aniž byste nebyl na problémy upozorněn předem. Vždy podvědomě kontrolujte chování partnerky.

Zda s vámi otevřeně hovoří (už byste před sebou neměli mít žádná „tajemství, která se neříkají"), zda je s vámi spokojená v sexuálním životě, zda se vás neustále dotýká, zda se nesnaží vyvolávat hádky. U tohoto bodu si musíte dávat pozor na periodu. Každá žena reaguje na blížící se krvácení jinak. Některé jsou velmi naštvané, jiné propadají depresi. Svoji partnerku znáte nejlépe vy sám a musíte být na toto připraven. Nehádejte se s ní, když víte, že to na ni má zítra přijít. Ženy v tento den reagují přehnaně. Nejlépe je vše přejít a den to vydržet. Jestliže tyto body dodržíte a jste dostatečně vnímavý, tak se vám nemůže stát, že se jednoho dne dozvíte, kolik paroží už máte nasazeno.

Zhruba do dvou let vztahu postupně dochází i k ústupu hormonu oxytocinu, který nahradil původní neutrophiny. To znamená, že přestáváme vnímat partnera jako sexuálně přitažlivého. Ne, že by nás odpuzoval, ale „ty roztomilé faldíčky" se najednou přemění na „špeky, které musí pryč." Začínáme si všímat i neduhů na těle partnera, které nám předtím nevadily. Je jen na nás, jak se s tím vypořádáme. Buď se s tím smíříme a celý vztah postupně začne upadat do jakési letargie a monotónnosti, která vyústí až v touhu po nových objevech (aneb dejme si pauzu), nebo na sobě oba partneři začnou pracovat tak, aby se opět stali vzájemně přitažlivými.

Vědci dokázali, že po celou dobu vztahu na nás působí hormony. Na začátku zažívají oba partneři euforii a muži by nejraději její hladinu ještě navýšili tak, že by si začali s více partnerkami najednou. Postupem času se však situace mění. Stabilní vztah znamená přísun nových hormonů. Čím více jsou partneři vzájemně spokojení, tím více hormonu jejich těla uvolňují. Proto mají šťastně zadaní lidé obecně větší chuť do života, větší úspěch a jsou uznáváni okolím.

Poznámka redakce: U tohoto článku došlo na základě reakcí v diskuzi ke změně perexu. Původní perex zněl: Vztah delší tří měsíců lze bez nadsázky nazvat vážnou známostí. Vzájemné poznávání je již téměř u konce a naopak sexuální život je ve většině případů na vrcholu. Celý vztah se však postupem času mění.

chci se prihlasit seminar kurz

 

Škola svádění Elite
Praha - Brno - Bratislava
Poradenství, kurzy, semináře
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Telefon: 608 pět pět pět 231
Website: www.svadenizen.cz

Obchodní podmínky a cookies

 

Jak Vám doopravdy mužeme pomoct

Dlouhodobě působíme v oblasti osobnostního, milostného a vztahového rozvoje. Poskytujeme odborné služby v oblasti mužsko ženských vztahů, sociální dynamiky, milostného života a osobního růstu. Od roku 2010 naše kurzy, školení a semináře absolvovalo přes 1300 spokojených klientů. Přidejte se k úspěšným. Kontaktujte nás - jsme tady pro Vás.