Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 


Dalo by se tedy říci, že „flirtovat“ znamená „sdělovat něco prostřednictvím květiny“? V tom případě vůbec nejsme daleko od pravdy. Velmi rozšířeným omylem je, že flirtování má vždy něco znamenat (což u partnerů, kteří spolu žijí ve vztahu, často vnáší do hry žárlivost), že člověk flirtuje nebo že flirtovat musí, aby si našel partnera. Často se také tvrdí, že flirtováním někoho chceme oslovit. Poslední výrok by možná mohl platit – královskou disciplínou ve flirtovaní sice není oslovit někoho slovy, ale působit na ostatní sympaticky.

A to zvládnu snáze, když budu pravidelně flirtovat. Až do šedesátých let 20. století nepatřilo slovo „flirtovat“ ke slovům, která se často používala. Tehdy existovala relativně jednoduchá pravidla, jak si lidé dávali najevo, že k sobě něco cítí. Bylo dokonce často běžné, že si žena muže ve skutečnosti nemohla sama „najít“, ale musela se podřídit radám nebo rozhodnutím rodiny o tom, kdo je pro ni ten pravý.

Dvoření ale existovalo vždy – muž se snažil získat přízeň ženy. V průběhu staletí k němu docházelo mnoha nejrůznějšími způsoby, ale přesto šlo vždy o to, aby nás ostatní dobře přijali. A pravidla byla jednoduchá, úkolem ženy totiž bylo působit na muže natolik zajímavě, aby ho to přivedlo na myšlenku začít se o ni ucházet. Úkolem muže bylo dvořit se ženě tak, aby ho nakonec vyslyšela.

Často ve svých kurzech slyším, že flirtování je náročné, a dokonce stresující. Když něco podobného zaslechnu, zbystřím. Nejdří- ve se zeptám sama sebe a pak účastníků kurzů, s jakým záměrem flirtují a jak to dělají. Přitom se často dozvím, že při takovém způsobu flirtování se spíše jedná o zakuklené „balení“. A to je opravdu náročné, protože si tak sami vytváříme tlak, který by vůbec nebyl nutný, kdybychom pouze flirtovali.

Proto byste neměli nikdy flirtovat kvůli ostatním lidem, ale vždycky pouze sami kvůli sobě. Flirtování pak znamená, že u své- ho protějšku nechcete dosáhnout ničeho jiného, než jen opětovat nějaké gesto, úsměv či kompliment. Vidíte-li například někoho, kdo je vám sympatický, můžete se na tohoto cizího člověka usmát. Pokud vám úsměv oplatí, něco se vám podařilo získat – jeho nebo její úsměv. Můžete se pomyslně poplácat po rameni a říct si: „Někomu jsem v dané situaci dal/a najevo, že se mi líbí.“ Protože toho člověka vůbec neznáte, je úsměv v takové situaci jistě přiměřený – koneckonců úplně cizí osoby přece nežádáme o ruku…

Dotyčná osoba moje gesto rozpoznala, zřejmě jí udělalo radost, a proto gesto opětovala. Podařilo se mi docílit toho, aby se někdo usmál. Někoho, koho vůbec neznám, jsem potěšil/a, dal/a jsem mu malý dárek. Tak jaký je to pocit? Pěkný a příjemný, že? Máte hned lepší náladu? Samozřejmě, že ano! A věříte, že lidé, kteří mají dobrou náladou, se liší od těch, kteří jsou naladěni špatně? Já tomu věřím také. Souhlasíte se mnou, že s lidmi, kteří mají dobrou náladu, se vychází lépe než s těmi, kteří jsou ve špatném citovém rozpoložení? Tak teď víte, co je nejlepším předpokladem pro flirtování!

Flirtování – balení – příjemný rozhovor. V čem se liší? „Většinou se s ostatními seznamuji relativně snadno, často vedu příjemné rozhovory, ale nemám pocit, že bych flirtoval/a.“ Podobné věty slýchám velmi často. Co je to vůbec flirtování? Při flirtování jde především o jisté sexuální napětí ve vzduchu, o mrknutí, o kompliment, o nazna- čení možnosti, že se nám druhá osoba líbí. Když flirtování dáme doprostřed pomyslné stupnice nejpříjemnějších způsobů navá- zání kontaktu, tak vlevo od něj budeme mít „příjemný kontakt“ nebo „příjemný rozhovor“ a napravo od něj „balení“. Příjemný rozhovor V tomto případě nejde o nic jiného než o kontakt nebo rozhovor. Nedochází k žádnému pomrkávání či narážkám a náznakům.

Dochází pouze k příjemné atmosféře mezi dvěma lidmi, jejichž pohlaví hraje vedlejší roli. Když s někým mám „příjemný kontakt“, dochází k tomu vědomě. A to tehdy, když potkám někoho, koho za žádných okolností nechci upozorňovat na své vlastní pohlaví. Škoda jen, že se to možná pořád stává neúmyslně.

chci se prihlasit seminar kurz

 

Škola svádění Elite
Praha - Brno - Bratislava
Poradenství, kurzy, semináře
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Telefon: 608 pět pět pět 231
Website: www.svadenizen.cz

Obchodní podmínky a cookies

 

Jak Vám doopravdy mužeme pomoct

Dlouhodobě působíme v oblasti osobnostního, milostného a vztahového rozvoje. Poskytujeme odborné služby v oblasti mužsko ženských vztahů, sociální dynamiky, milostného života a osobního růstu. Od roku 2010 naše kurzy, školení a semináře absolvovalo přes 1300 spokojených klientů. Přidejte se k úspěšným. Kontaktujte nás - jsme tady pro Vás.